Close Menu
    Ostatnie wiadomości

    Ryszard Czarnecki: Ameryko! Od obietnic do czynów…

    2026-06-04 23:03

    Bitwa o Polskę

    2026-05-30 09:08

    Ryszard Czarnecki: „Euroestabliszment” nagradza sam siebie

    2026-05-28 17:44
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dzieje się!
    • Ryszard Czarnecki: Ameryko! Od obietnic do czynów…
    • Bitwa o Polskę
    • Ryszard Czarnecki: „Euroestabliszment” nagradza sam siebie
    • Wielki powrót człowieka z czarną teczką! Tymiński dla „Innej Polityki”: Polska leży na łopatkach!
    • Ryszard Czarnecki: W Wilnie o konserwatyzmie i znikających śladach polskości
    • Władza poluje na Republikę. To ostatni moment na „wyczyszczenie” przedpola
    • Bagiński: Dlaczego Donaldowi Tuskowi bardziej opłaca się ścigać Ziobrę, niż go dopaść?
    • Ryszard Czarnecki: Moskwa, Kijów, czyli dla kogo pracuje czas?
    Facebook X (Twitter)
    Inna PolitykaInna Polityka
    • Strona główna
    • Wiadomości
    • Ciekawostki i historia
    • Kultura
    • Opinie
    • Kontakt
    Inna PolitykaInna Polityka
    Strona główna»Bez kategorii»Minister energii spotka się z protestującymi górnikami
    Bez kategorii

    Minister energii spotka się z protestującymi górnikami

    Magda WydraMagda Wydra2025-12-28 22:272 minuty czytania
    Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit Email
    Wikimedia Commons
    Udostępnij
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Jutro (w poniedziałek) minister energii Miłosz Motyka spotka się ws. sytuacji w PG Silesia. Będzie rozmawiał, jak sam zastrzegł, z pracownikami a nie z „partyjnymi rzecznikami”. Czy wizyta jednego z najmniej doświadczonych ministrów obecnej władzy doprowadzi do jakiegoś porozumienia?

    Spotkanie ma odbyć się w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Ma to być spotkanie Trójstronnego Zespołu Branżowego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Rozmowy poświęcone będą sytuacji w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie od 22 grudnia trwa protest – pod ziemią przebywa ok. 20 osób; kilkoro protestuje na powierzchni.

    Swoją obecność w rozmowach zapowiedział w niedzielę na platformie X minister energii Miłosz Motyka.

    „Jutro spotykam się z przedstawicielami PG Silesia należącej do prywatnej firmy, która przez lata funkcjonowała rynkowo i generowała zyski. Jednocześnie spółka otrzymała miliony złotych pomocy publicznej”

    – napisał Motyka, po czym dodał:

    „Państwo nie może dziś przejmować odpowiedzialności za decyzje właściciela, który korzystał z publicznego wsparcia, a teraz konsekwencje miałyby spaść na wszystkich podatników (…) nie będę uczestniczył w spotkaniach wykorzystywanych do bieżącej gry politycznej. Rozmawiam z pracownikami, nie z partyjnymi rzecznikami. Jutro rozmowa o konkretach, nie o hasłach”.

    Pisząc, że minister Motyka to minister bez doświadczenia, mamy na uwadze właśnie jego x-ową wypowiedź, gdzie pisze, że nie będzie rozmawiał z „rzecznikami partyjnymi” ale z pracownikami. I właśnie to świadczy o totalnej nieznajomości całego konfliktu, całej sytuacji. Ale Motyka jest ministrem tylko po to, by grać na klawiszach Tuska, który dokłada wszelkich starań, by polskie bezpieczeństwo energetyczne jak najszybciej zniszczyć i pozbawić Polaków owego bezpiecznika, jakim jest energetyka węglowa.

    Miejmy nadzieję, że Motyka nie zostanie wywieziony na taczce!

    Źródło: x.com

    energetyka górnictwo górnicy Miłosz Motyka PG Silesia protest
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Podobne artykuły

    Ryszard Czarnecki: Ameryko! Od obietnic do czynów…

    2026-06-04 23:03

    Bitwa o Polskę

    2026-05-30 09:08

    Ryszard Czarnecki: „Euroestabliszment” nagradza sam siebie

    2026-05-28 17:44

    Wielki powrót człowieka z czarną teczką! Tymiński dla „Innej Polityki”: Polska leży na łopatkach!

    2026-05-23 09:23

    Ryszard Czarnecki: W Wilnie o konserwatyzmie i znikających śladach polskości

    2026-05-18 09:19

    Władza poluje na Republikę. To ostatni moment na „wyczyszczenie” przedpola

    2026-05-16 10:16

    Komentarze wyłączone.

    Nie przegap
    Opinie

    Ryszard Czarnecki: Ameryko! Od obietnic do czynów…

    Zapowiedź zwiększenia kontyngentu USA w Polsce to potężny impuls geopolityczny, który wzmacnia naszą pozycję w…

    Bitwa o Polskę

    2026-05-30 09:08

    Ryszard Czarnecki: „Euroestabliszment” nagradza sam siebie

    2026-05-28 17:44

    Wielki powrót człowieka z czarną teczką! Tymiński dla „Innej Polityki”: Polska leży na łopatkach!

    2026-05-23 09:23
    Społeczności
    • Facebook
    • Twitter
    Ostatnie wiadomości

    Ryszard Czarnecki: Ameryko! Od obietnic do czynów…

    2026-06-04 23:03

    Bitwa o Polskę

    2026-05-30 09:08

    Ryszard Czarnecki: „Euroestabliszment” nagradza sam siebie

    2026-05-28 17:44

    Wielki powrót człowieka z czarną teczką! Tymiński dla „Innej Polityki”: Polska leży na łopatkach!

    2026-05-23 09:23
    Facebook X (Twitter)
    • Strona główna
    • Wiadomości
    • Polityka prywatności
    © 2026 https://innapolityka.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.