Prowadził Real Madryt od trzech sezonów. I w tym czasie trzy razy wygrał Ligę Mistrzów. Dzisiaj niespodziewanie ogłosił, że to koniec. Zinedine Zidane opuszcza Rela Madryt.

Uważam, że to właściwy moment na zmianę, zarówno dla mnie, jak i dla drużyny oraz całego klubu, choć jednocześnie bardzo trudny. Robię to dla całej społeczności Realu, by zespół dalej odnosił największe sukcesy. Kocham ten klub, prezesa, który dał mi szansę najpierw występować w Realu, a później być jego trenerem. Zawsze będę za to wdzięczny. Dziś jednak potrzebna jest zmiana – i mi, i klubowi – powiedział Zidane na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Wenger nowym trenerem Realu?

Według doniesień mediów najpoważniejszym kandydatem na stanowisko nowego trenera Realu Madryt jest Arsene Wenger. Ten francuski trener i były piłkarz w latach 1996-2018 prowadził londyński Arsenal. Co ważne poza francuskim i angielskim biegle posługuje się językiem hiszpańskim. Czy to dobrze dla Realu i jego kibiców? Nie wiemy, ale historia tego klubu pokazuje, że nigdy nie zszedł poniżej pewnego poziomu.