INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Aktualności

ZA ROK 100 – LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI! To już pewnie, że twarzą jednej z kampanii promującej to święto będzie Syryjczyk.

 

Za rok będziemy obchodzić 100 – lecie niepodległości Polski. I już rozpoczęły się przygotowania do tego niezwykle ważnego dla Polaków święta.

 

W Szczecinie powstaje jedna z kampanii promujących to święto, jej twarzami będzie 5 osób, a jedną z nich jest imigrant z Syrii 57 -letni Samir Zeair.

 

 

Samir Zeair jest lekarzem, transplantologiem i mieszka w Szczecinie od ponad 30 lat. Do Polski przyjechał w 1978 roku na studia medyczne. Pracował w kilku miastach w Polsce, ale kiedy dostał pracę w Szczecinie, zamieszkał tu na stałe.

 

Obecnie Syryjczyk jest ordynatorem w  szpitalu. Kieruje oddziałem Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej oraz Chirurgii Naczyniowej. Ma opinię jednego z najlepszych transplantologów w Polsce.

 

 

"Czuję, że jestem obywatelem tego kraju. Czuję, że jestem stąd. Kiedy ktoś mnie pyta skąd jestem, to zawsze odpowiadam, że ze Szczecina. To jest mój dom. Tu mam przyjaciół, rodzinę: – powiedział Samir Zeair.

 

 

W sprawie udziału w kampanii syryjskiego lekarza zabrał głos prezydent miasta Piotr Krzystek:

 

"Szczecin to miasto szczególne, które w 1918 roku nie było polskie. Dlatego też musimy szukać własnych sposobów na mówienie o stuleciu odzyskania niepodległości. Nasze obchody będą otwarte na wszystkich, którzy o swojej niepodległości chcą opowiedzieć" – powiedział.

 

No cóż, trudno nie zgodzić się z prezydentem Szczecina.

 

 

 

onet, zdjęcie youtube

mm