Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji, poinformował, że zatrzymano już 11 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w burdach na stadionie Lecha Poznań w trakcie meczu z Legią Warszawa. Najmłodszy ma 18 a najstarszy 37 lat.

Prokuratura już trzem z nich postawiła zarzuty. Zdaje się, że tym razem policja zamierza urządzić pokazowe ale – trzeba mieć nadzieję – że również skuteczne wyłapywanie pseudokibiców. Rzecznik policji w Poznaniu zapowiedział nawet, że wyłapani zostaną wszyscy, którzy brali udział w burdach.

Analizowany jest monitoring ze stadionowych kamer. Okazuje się, że niektórzy kibole, którzy wbiegali na murawę, odpalali race byli zamaskowani ale nie przez cały czas. Wymaga to żmudnej pracy i analizy porównawczej materiału, ale jest możliwe do wykonania. To wszystko jest tylko kwestią czasu.

W środowisku kiboli poznańskiego Lecha tymczasem zapanowała prawdziwa panika. Wielu nie zamierza najbliższych nocy spędzac w domu. Niektórzy zamierzają opuścić miasto na jakiś czas. Problem w tym, że wiecznie ukrywac im sie nie uda.