NATO

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Gruszko oświadczył, że Rosja i NATO całkowicie zerwały współpracę w sprawach cywilnych i wojskowych. Minister powiedział, że Rosja nie weźmie udziału w nieustannym zwiększaniu budżetu na wojsko, tak jak czyni to Sojusz Północnoatlantycki. Rosja stawia na rozwiązania tańsze ale precyzyjne i skuteczne.

Całkowite wydatki wojskowe państw NATO w ciągu ostatniego roku przekroczyły bilion dolarów, co stanowi 22 razy więcej niż rosyjskie wydatki na obronę.

 

ZOBACZ TEŻ: Żołnierze PILI WÓDKĘ na służbie. Gdy dowódca zwrócił im uwagę zrobili mu coś STRASZNEGO

 

Minister powiedział: „NATO sam odmówił pozytywnej agendy w stosunkach z Rosją. Ona nie istnieje. Do tej pory nie ma oznak, że NATO wie, jak wyjść z tego impasu”.

 

Gruszko uważa, że Sojusz posunął się za daleko w wymuszaniu konfrontacji z Rosją. Następnie dodał: „Jeśli chodzi o konflikt zbrojny z NATO, to wszyscy zdrowo myślący mają nadzieję, że tak się nie stanie. To byłaby katastrofa dla całej ludzkości. Jestem pewien, że zarówno Waszyngton, jak i Bruksela to rozumieją”.

 

ZOBACZ TEŻ: NAJNOWSZY SONDAŻ: TAKICH wyników nikt się nie spodziewał. Wynik PiS SZOKUJE

 

W ostatnich latach NATO systematycznie zwiększa swoje siły zbrojne przy granicach z Rosją, uzasadniając to agresywnymi zachowaniami Rosji.

 

Kreml zaznacza, że Moskwa nie stanowi zagrożenia dla innych krajów, ale nie pozostawi bez odpowiedzi działań, które są niebezpieczne dla jej interesów.

 

Źródło: Sputniknews

Fot. Pixabay