INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

kryzys
Aktualności Hot News Świat

Wielki strajk w Wielkiej Brytanii. Powodem NAJWIĘKSZY KRYZYS w dziejach ludzkości

Dziś dziewiąty dzień strajków Extinction Rebellion w Londynie. Do tej pory aresztowano 963 osób. Policji udało się usunąć protestujących ze skrzyżowania Oxford Circus, lecz pozostałe lokacje wciąż są zablokowane. W niedzielę protestujących odwiedziła Greta Thunberg, której przedstawiać już chyba nie trzeba. Powodem jest kryzys klimatyczny, który wydaje się być największym problemem w historii ludzkości.

Przez pewien czas protestujący zastanawiali się nad zawieszeniem strajku, by wykazać dobrą wolę. Do zawieszenia mogłoby dojść, gdyby władze wykazały poważne zainteresowanie protestem i chęć rozmowy na temat zagrożenia wynikającego ze zmian klimatu. Jednak władze wciąż zdają się ignorować ten prawdopodobnie najważniejszy problem kryzys w historii, więc strajk trwa nadal.

 

ZOBACZ TEŻ: NIEBYWAŁA decyzja ustępującego prezydenta UKRAINY. W Polsce to by NIE PRZESZŁO

 

Oto postulaty strajkujących, które wcale nie są trudne do zrealizowania:

 


1. Powiedzieć prawdę – wystarczy, że brytyjska premier przyzna w wystąpieniu w tv, że zmiany klimatu są kluczowym problemem ludzkości.

 


2. Działać teraz – w tym samym wystąpieniu premier mogłaby zadeklarować redukcję emisji CO2 do zera do 2025 roku. Oczywiście najlepiej byłoby tę deklarację potwierdzić jakąś ustawą, rozporządzeniem.

 


3. Ponad polityką – w tym punkcie chodzi o zorganizowanie panelu obywatelskiego dotyczącego zmian klimatu i sprawiedliwości ekologicznej. Podobne panele są już tworzone w różnych miastach na świecie.

 

Obecnie naukowcy są zgodni, że jeżeli nie zaprzestaniemy emisji CO2 do atmosfery w ciągu 11 najbliższych lat, czeka nas radykalna zmiana klimatu, wymieranie zwierząt i roślin na wielką skalę oraz śmiertelne niebezpieczeństwo dla całej ludzkiej populacji.

 

Źródło: Polsat News

Fot. Pixabay