Wielka Brytania

Wielka Brytania powołuje dwa nowe bataliony, które mają być skierowane do Estonii. Ich celem jest szybka reakcja na agresję ze strony Rosji. Nowe oddziały mają być utworzone z…rezerwistów. Psychoza wojenna w Europie trwa.

Nowe oddziały wojsk specjalnych mają być formowane z rezerwistów. Ich szkolenie przypomina szkolenie jednostek specjalnych SAS. W ten sposób Wielka Brytania chce być gotowa na uderzenie Rosji w Estonii.

 

ZOBACZ TEŻ: Kompromitacja polskiej policji. Nie potrafią złapać bandytów ale za to się modlą

 

Celem stacjonowania nowych jednostek ma być, w przypadku ataku Rosji na kraje bałtyckie, pozostanie na tyłach przeciwnika i dostarczanie stamtąd informacji o wojskowym znaczeniu. Rezerwiści mieliby realizować podobne zadania, jak regularne jednostki SAS.

 

ZOBACZ TEŻ: Krzysztof Piątek ZDEKLASOWAŁ największych! TEGO nikt nie dokonał

 

Eksperci wojenni wątpią w atak Rosji na kraje bałtyckie. Nie mniej jednak histeria wojenna w Europie ma się dobrze. Właściwie można odnieść wrażenie, że NATO dąży do wojny i prowokuje Rosję. Wątpliwe aby Rosja poszła na otwarty konflikt z NATO.  Sytuacja jednak jest tak napięta, że wystarczy drobny impuls aby rozniecić wojenną gehennę. Kto wtedy za to odpowie?

 

Źródło: Strajk.eu

Fot. Pixabay