rozwodów

Istnieje wiele przyczyn rozwodów. Najczęstsze to alkoholizm, zdrady, znęcanie.Czasem chodzi o tak zwaną różnicę charakterów, egoizm czy uzależnienie od rodziców. Jednak najpoważniejszy powód jest inny.

 

Wszystko wskazuje na to, że źródłem większość rozwodów jest brak prawdziwego bycia razem.  Pary zaniedbują to, by ciągle zdobywać się nawzajem i interesować sobą, inspirować.

 

ZOBACZ TEŻ: Amerykańskie bombowce atomowe w Europie. Rosja grozi wybuchem III wojny światowej

 

Od czego w takim razie zaczyna się kryzys w małżeństwie? Kryzys zaczyna się już wtedy, gdy po całym dniu zabiegania nie macie już siły, żeby interesować się sobą, być uważnym i troskliwym.  Siedzicie na przykład obok, popijacie wspólną kawę, ale oboje macie głowy w telefonach czy komputerach. Spędzacie więc czas razem, ale nie wspólnie.

 

Chwile samotności w związku też są ważne i należy je sobie zapewnić. Każdy potrzebuje samotności i intymności.

 

Jednak to co powinno niepokoić, to sprowadzenie związku do pewnych prostych i powierzchownych rytuałów: wspólna kawa, informacje, co w danym dniu zdarzyło się u nas nawzajem i że na drugi dzień dziecko trzeba odebrać wcześniej z przedszkola, a potem ucieczka w wirtualny świat smartfonów, facebooków, zamiast prawdziwego poświęcenia czasu dla siebie.

 

Z czasem przestajemy umieć z sobą rozmawiać. Zamiast rozmowy pojawiają się komunikaty z dnia bieżącego i komunikaty, co w dniu jutrzejszym. Brak wspólnych rozmów, takich prawdziwych, brak dzielenia się swoim życiem, to pra-przyczyna większości kłopotów we wspólnym kroczeniu drogą życia.

 

Źródło: Deon.pl

Fot. Pixabay