Główne wydanie biuletynu propagandowego PiS, czyli tak zwanych „Wiadomości” o godzinie 19.30 uraczyło elektorat informacją, że przypadająca dzisiaj 29 rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku, w wyniku których powstał pierwszy niekomunistyczny rząd Tadeusza Mazowieckiego, to „symbol zdrady i zmowy elit”.

Jak wiadomo do tej zdrady i zmowy elit doszło w Magdalence, a potem w trakcie obrad „okrągłego stołu”, gdzie przedstawiciele „Solidarności” i władz komunistycznych ustalili między innymi, że w czerwcowych wyborach 1989 roku 35% miejsc w Sejmie oraz 100% w Senacie będzie obsadzanych w wolnym głosowaniu.

Stronę solidarnościową w trakcie obrad „okrągłego stołu” reprezentowały 132 osoby. Pełna lista uczestników dostępna TUTAJ.

Zatem czujemy się w obowiązku, żeby przypomnieć, iż wśród 132 „zdrajców” – jak sugeruje red. Ziemiec i propagandowa telewizja – znaleźli się między innymi: Lech i Jarosław Kaczyńscy, Krystyna Pawłowicz oraz Jan Olszewski i Zbigniew Romaszewski.

Jeszcze równo 5 lat temu Krzysztof Ziemiec wspominał 4 czerwca jako świeto wolności. Hmmm… Internet pamięta. Wszystkie czyny i rozmowy. I tak w skrócie komentuje tego typu postawy…