Za większe zakupy zapłacimy bez podawania PIN-u. Nie tylko Mastercard, ale również Visa planuje zwiększenie limitu dla transakcji zbliżeniowych.

Dotychczasowy limit wynosi 50 zł i został ustanowiony ponad dekadę temu. Ze względu na statystyki, które wyraźnie pokazują, że Polacy lubią płacić za zakupy kartą, co znacznie ułatwia im życie, planowane zmiany wejdą w życie w przyszłym roku.

 

Narodowy Bank Polski dał w poniedziałek zielone światło do zmian firmie Mastercard (wystawcy kart płatniczych). W 2019 roku posiadacze plastików z logo tej firmy będą płacić zbliżeniowo do 100 zł bez konieczności podawania kodu PIN.  Działaniom konkurencji nie zamierza się przyglądać bezczynnie Visa, jedna z dwóch największych firm wydających karty płatnicze.

 

 

„Visa oczywiście planuje zwiększenie limitu płatności zbliżeniowych bez autoryzacji kodem PIN – potwierdził  Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa na Polskę i Węgry.

 

Podniesienie limitu płatności bez PIN do 100 zł sprawi, że technologia zbliżeniowa stanie się jeszcze wygodniejsza i powszechniejsza, przyspieszając tę ewolucję w kierunku cyfryzacji.

 

 

 

„Sądzimy, że polski rynek jest wystarczająco dojrzały i gotowy na tę zmianę” – wyjaśnił Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe w komunikacie spółki.

 

 

 

money, pixabay

redakcja