INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

ogromną przewagę
Aktualności Świat

W tej części świata Rosja ma OGROMNĄ PRZEWAGĘ. Zobacz, którego kontynentu USA nie będą w stanie OBRONIĆ

Gwałtowne ocieplanie się klimatu powoduje szybkie i nieuchronne rozmarzanie Oceanu Lodowatego jak i całej Arktyki. Już niebawem spowoduje to istotne zmiany nie tylko w świecie przyrody ale też w globalnej konfiguracji sił i strategii a także gospodarce. Pod lodem kryją się potężne złoża gazu i ropy. Brak lodu otworzy możliwości żeglugi drogą północną. Już dziś ten rejon świata jest miejscem wojennej rywalizacji Rosji i USA. Wszystko wskazuje na to, że Rosja ma tam ogromną przewagę.

Na stronie internetowej The National Interest ukazał się artykuł dotyczący możliwości militarnych USA w Arktyce w zderzeniu z rosyjską obecnością. Wszystko wskazuje na to, że Rosja ma tam ogromną przewagę, której USA nie są w stanie się przeciwstawić.

 

ZOBACZ TEŻ: SZOKUJĄCE słowa Benedykta XVI!!! NIE UWIERZYSZ co powiedział o PEDOFILII w KOŚCIELE

 

Rosja w ostatnich latach znacznie zwiększyła  swoją obecność na Dalekiej Północy. Pojawiły się tam nowe okręty podwodne, samoloty i specjalne czołgi. Ponadto Rosja buduje dwa okręty wojenne klasy lodowej, które będą uzbrojone w pociski manewrujące. Z powodu tej nierównowagi USA będą miały trudności z reagowaniem na ewentualne kryzysy w regionie.

 

W artykule napisano: „Ameryka nie ma ani jednej dużej bazy na północ od kręgu polarnego ani samolotów i okrętów wojennych, które mogłyby działać w tak niskich temperaturach”.

 

Również flota amerykańskich lodołamaczy jest w fatalnym stanie.  Jedyny amerykański ciężki lodołamacz „Polar Star” w zeszłym roku z trudem uniknął katastrofy.

 

Ostatnio ONZ uznała rosyjską część Arktyki o powierzchni 1,2 miliona kilometrów kwadratowych, którą Rosja wskazała we wniosku o rozszerzenie granicy szelfu kontynentalnego.

 

Źródło: Sputniknews

Fot. Pixabay