INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

ropa
Aktualności Polska

W Małopolsce WYSTRZELIŁA ROPA! Pożar złoża trwa już 4 dni

W Małopolsce wystrzeliła ropa. Koło Gorlic w miejscowości Sękowa w Małopolsce doszło do spontanicznego wyrzutu ropy naftowej i gazu. Strażacy i pracownicy pobliskiego zakładu górniczego wzniecili pożar złoża aby nie doszło do niekontrolowanego zapłonu.

Do wyrzutu gazu i ropy doszło w miejscu, w którym przed wojną pozyskiwana była ropa. 25 lat temu szyb zasypano. Teraz dawne pole naftowe uaktywniło się.

 

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ dziewczyny? Oto 11 ZACHOWAŃ mężczyzn, które zniechęcają dziewczyny do dalszych spotkań

 

Do  wyrzutu gazu oraz mieszanki wody z ropą doszło w sobotę na prywatnej łące.  W ciągu czterech dni na powierzchnię ziemi wypłynęło ok. 88 tys. litrów surowej ropy i solanki. Co godzinę wydobywają się kolejne 2 tys. litrów substancji.

 

W celu uniknięcia niekontrolowanego wybuchu złoża,strażacy podpalili wydobywająca się ropę  i gaz. W pierwszym dniu słup ognia miał 10 metrów wysokości. Obecnie jest znacznie mniejszy ale wyraźnie widoczny.

 

Na miejsce mają przyjechać eksperci z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Ci podejmą decyzję, jak opanować samoistny wypływ gazu, który wydobywa się ze starego odwiertu.

 

Źródło: WP.pl

Fot. Pixabay