INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

mokradła
Aktualności Hot News Świat

[VIDEO] OGROMNA KATASTROFA!!! Płoną NAJWIĘKSZE MOKRADŁA W EUROPIE

W Polsce od stycznia wybuchło więcej pożarów lasów niż w całym 2018 roku. Nadciąga do nas burza piaskowa znad Sahary. Osuszane są mokradła i regulowane rzeki. To nie są przemijające problemy tylko początek wielkich zmian klimatycznych. W ciągu kilku lat będziemy pozbawieni drzew i mokradeł. A to oznacza brak wody pitnej. Nadciąga ogromna katastrofa. Od wczoraj płoną największe mokradła Europy.

Na Białorusi płoną Bagna Olmańskie. To największe, dzikie mokradła Europy. 23 kwietnia rano białoruska straż pożarna otrzymała informację, że trwa pożar lasu i bagien pd wsią Olmany na Polesiu.

 

ZOBACZ TEŻ: RZĄDOWY PLAN ocalenia EUROPY: POLSKA ma być jak NOE a Polacy muszę mieć KATOLICKIE paszporty

 

Akcja  trwa już drugi dzień. Na miejscu pracuje ponad 100 osób. Służbom ciągle nie udało się pokonać ognia.

 

 

 

Białoruskie Centrum Propagandy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało: „Do walki z pożarem wysłano strażaków, leśniczych i pracowników różnych instytucji z rejonu. Na miejscu pracują dwa Mi-8 lotnictwa Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Śmigłowce zrealizowały 42 zrzuty wody. Ogólna powierzchnia pożaru wyniosła 200 hektarów (50 hektarów lasu, 150 hektarów bagien)”.

 

Nikt otwarcie nie informuje że płonie jeden z najważniejszych obszarów chronionych na Białorusi. Olmańskie Błota jeszcze rok temu były największymi nietkniętymi bagnami w Europie – do czasu, aż miejscowe leśnictwo przecięło rezerwat groblą i drogą. Przyrodnicy ostrzegali wtedy, że ingerencja w hydrologię mokradeł grozi ich wysuszeniem i zniszczeniem delikatnego ekosystemu.
Budowa drogi przez bagna jest potrzebna leśnikom do łatwiejszego wycinania i wywożenia ściętych drzew.

Rezerwat zajmuje 75 proc. rejonu stolińskiego. Ma bardzo bogatą florę i faunę. Występuje tu 687 gatunków roślin, 26 gatunków zwierząt lądowych i 189 gatunków ptaków – w tym 22 wpisane do Czerwonej Księgi. Takie ptaki jak orlik grubodzioby i wodniczka są zagrożone wyginięciem na całym świecie.

Temu delikatnemu ekosystemowi udało się w czasach sowieckich uniknąć melioracji. Znajdował się  tu poligon wojskowy. Dzięki temu Olmany są największymi niemeliorowanymi bagnami na Białorusi i w Europie.

Źródło: Belsat TV

Fot. You Tube