INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

nikt
Aktualności Polska Sport

[VIDEO] NIEWIARYGODNE!!! NIKT wcześniej TEGO nie dokonał! ZOBACZ co stało się na molo w Sopocie

Tego nikt wcześniej nie dokonał. Łukasz Ciepiela, jeden z najlepszych na świecie pilotów wyścigowych wylądował samolotem na molo w Sopocie.

Nikt tego nie dokonał wcześniej, to pierwszy raz w historii! Turyści w Sopocie, który byli akurat na molo przeżyli coś niezwykłego. Pilot wyścigowy Łukasz Ciepiela wylądował samolotem na molo. Tak zainaugurowano sezon, który dla Sopotu zaczyna się 27 kwietnia.

 

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ dziewczyny? Oto 11 ZACHOWAŃ mężczyzn, które zniechęcają dziewczyny do dalszych spotkań

 

Łukasz Czepiela  do wyzwania przygotowywał się przez wiele miesięcy. Nawet dla tak doświadczonego pilota, na co dzień kapitana samolotów pasażerskich, który jest jednocześnie mistrzem świata w podniebnych wyścigach Red Bull Air Race w klasie Challenger, tego typu lądowanie nie było łatwe.


https://twitter.com/redbullpolska/status/1120919838023671808

 

Sopockie molo to  najdłuższy w Europie drewniany pomost ma długość ponad 511 m.  Jednak w praktyce sprowadzenie maszyny na molo trzeba było przeprowadzić na odcinku 100 metrów. Największym wyzwaniem było zmieszczenie się na wąskim „pasie”. Rozpiętość skrzydeł maszyny, którą lądował, liczy 10,5 metra – dokładnie tyle ile wynosi szerokość mola mierzona pomiędzy jego barierkami.

 

Źródło: Tweeter, tosiedzieje.pl

Fot. Pixabay