Notre Dame

Wczoraj w Paryżu spłonęła katedra Notre Dame. symbol tego miasta i całej kultury Europy Zachodniej. Pożar wstrząsnął opinią publiczną na całym świecie. Zdjęcia płonącej katedry zdominowały światowe media. Dla wielu to symboliczny koniec cywilizacji Zachodu.

Ogień pojawił się około godziny 18:50. Katedra Notre Dame była w trakcie  remontu i podejrzewa się, że do zajęcia ogniem doszło właśnie w związku z tym.

 

 

ZOBACZ TEŻ: NAJNOWSZY SONDAŻ: TAKICH wyników nikt się nie spodziewał. Wynik PiS SZOKUJE

 

Strażacy pojawili się już po kilku minutach ale nie mieli specjalistycznego sprzętu w związku z czym niewiele mogli zdziałać.

 

 

Ogień zajął dolne części budynku a następnie bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały obiekt włącznie z dachem, co doprowadziło d zawalenia się iglicy katedry.

 

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego mężczyźni ZDRADZAJĄ? Poznaj 5 POWODÓW

 

We wnętrzu katedry znajdowało się wiele dzień sztuki o nieocenionej wartości. Między innymi zabytki ważne dla chrześcijaństwa w tym relikwie. Część z nich udało się uratować. Niemniej szkody są bardzo poważne. Wygląda na to, że nie było ofiar, jednym ciężko rannym strażakiem. Wydaje się też że konstrukcja nośna ocalała, co pozwoli myśleć o rekonstrukcji budynku. Jednak zajmie ona nie mniej niż 10 lat.

 

Wstępne ustalenia na razie wykluczają umyślne podpalenie; przyczyny mogą tkwić w nieprzestrzeganiu norm technicznych podczas prac.

 

Wielu komentatorów interpretuje pożar katedry jako znak upadku kultury Zachodu. Niektórzy wzywają do nawrócenia inni już wydali wyrok na Muzułmanów. Tego rodzaju histeryczne komentarze świadczą o całkowitej niedojrzałości ich autorów.

 

Źródło: Strajk. eu, You Tube

Fot. Facebook