Wszystko wskazuje na to, że Andrzeja Dudę dopadło łysienie typu męskiego, nazywane też androgenowym.  Pojawienie się tego schorzenia ma związek z nieprawidłowym działaniem męskich hormonów na organizm. Choroba ta należy do typów łysienia niebliznowaciejącego.

Jakie są przyczyny łysienia na czubku głowy?

Przyczyny wypadania włosów w tym miejscu związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Źródło problemu łysienia na czubku głowy leży bowiem w niewłaściwym funkcjonowaniu męskiego hormonu DHT (dihydrotestosteronu) w organizmie, a więc jego nadmiernym wydzielaniu lub szczególnej wrażliwości na jego wpływ. Objawy może nasilać również niezdrowy tryb życia, w tym dieta uboga w makro- i mikroelementy, zażywanie niektórych leków, a także nadmiar stresu i brak snu.

Co ma zrobić łysięjący prezydent?

Jak twierdzą specjaliści pomóc może zmiana nawyków żywieniowych i zdrowszy tryb życia. W wielu przypadkach bardzo dobre efekty dają zabiegi medycyny estetycznej, w tym terapia światłem LED i osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia igłowa czy karboksyterapia. Jeśli problem jest bardzo nasilony, najlepszym wyjściem może być przeszczep włosów. Albo w ostateczności kupi sobie tupecik.

Problemy prezydenta z owłosieniem zauważają także użytkownicy Twittera. Jeden z nich pisze wprost: