W 2010 roku cała Polska żyła sprawą zaginięcia młodej kobiety. Od tego czasu minęło prawie 9 lat, a Iwony Wieczorek nadal nie ma. Miejmy nadzieję, że jesteśmy coraz bliżej rozwiązania tajemniczej sprawy, bo do akcji wkracza sławne krakowskie Archiwum X.

 

Archiwum X, to nic innego jak zespół do spraw niewykrytych zabójstw i zespół do spraw przestępstw niewykrytych. Śledczy z tego wydziału zajmują się sprawami, które zostały umorzone. O Archiwum X głośno było niedawno w kontekście sprawy zabójstwa Iwony Cygan. Przez około 20 lat nikt nie potrafił rozwiązać tajemnicy jej brutalnego morderstwa, jednak wszystko stało się jasne właśnie dzięki krakowskim śledczym.

 

Zobacz też: Polska młodzież wychodzi na ulice. Jutro strajk w całym kraju – ZOBACZ czego się domagają

 

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 roku. Wieczór spędziła w towarzystwie znajomych, z którymi w pewnym momencie miała się posprzeczać. Dziewczyna zdecydowała się wracać samotnie do domu piechotą. Miejski monitoring zarejestrował ją na ul. Piastowskiej o godzinie 4:12 skąd miała 2 km do domu – był to ostatni raz kiedy widziano ją żywą.

 

Źródło: tvn24, wikipedia,
Źródło zdjęcia: