INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

zdrowie
Aktualności Nauka Świat

Ten popularny napój poprawia ZDROWIE. Już wiadomo ile go można wypić

Od lat trwają spory dotyczące tego popularnego, roślinnego napoju. Ludzie piją go z powodzeniem od tysięcy lat. Teraz naukowcy przeanalizowali dane i poinformowali o jego wpływie na ludzkie zdrowie. Już wiadomo ile należy go pić, aby poprawić swoją kondycję.

Grupa naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Australii wykazała, że kawa poprawia zdrowie. Jak się okazuje ma ona pozytywny wpływ na wydolność fizyczną. Dwie filiżanki dziennie poprawiają zdrowie i wydolność fizyczną człowieka.

 

ZOBACZ TEŻ: KONCENTRACJA sił NATO przy granicy ROSJI. Kolejny kraj wysyła swoją ARMIĘ

 

Naukowcy przeanalizowali 300 prac naukowych, w których uczestniczyło łącznie 4800 osób. Okazało się, że spożycie kofeiny poprawia wyniki treningu sportowego. Wyniki wydolnościowe poprawiają się  o 2-16 procent.

 

Przeciętnie jedna filiżanka kawy zawiera 95-165 miligramów kofeiny. Potrzebna do poprawy stanu fizycznego dawka wynosi 3-6 miligramów na kilogram, co odpowiada 210-420 miligramom kofeiny na osobę ważącą 70 kilogramów (około dwóch filiżanek kawy). Eksperci zalecają picie tego napoju 45-90 minut przed treningami.

 

Źródło: Sputniknews

Fot. Pixabay