Katarzyna Chudzik w swoim artykule na portalu mamadu bierze pod lupę treści z podręcznika do religii “W blasku Bożej prawdy”. Okazuje się, że dzieciaki w szkołach uczą się z niego, że “Masturbacja jest grzechem jeszcze większym od bomby atomowej” albo, że “prezerwatywy nie wolno używać, bo to prosta droga do poważnych zapaleń prącia, a poza tym są nieskuteczne”.

 

Zobacz także: Bronił pedofila. Teraz się tłumaczy: dzieci go lubiły… [VIDEO]

 

Czy rzeczywiście takie pozycje powinny być dopuszczone w polskich szkołach? Podręcznik zawiera kontrowersyjne treści, za pomocą których młodzi ludzie się „uczą”. Tezy znalezione w książce często nawołują do nienawiści – czym zainteresował się Ośrodek Monitorowania Treści Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

RASISTOWSKIE TREŚCI W PODRĘCZNIKU DO RELIGIIKilkuset księży katechetów deprawowało dzieci w szkołach publicznych,…

Gepostet von Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych am Donnerstag, 14. März 2019

 

Czy tak naprawdę należy bać się edukacji seksualnej? Większa świadomość na tematy z jednej ze sfer życia człowieka wcale nie jest dla nas niebezpieczna. Co więcej, może być dla nas korzystna! Edukacja seksualna nie polega wcale na przymuszaniu kogokolwiek do czegokolwiek, to po prostu forma zdobywania wiedzy na pewien temat.

 

Źródło: mamadu, facebook
Źródło zdjęcia: pixabay