INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Aktualności

TAKIEGO STANOWISKA CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ! Polska powinna być wzorem dla Francji, dzięki postawie polskiego rządu, kraj ten nie ma problemów z…

Polska wzorem dla Francji? Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.

 

Francuski dziennikarz i autor książki „Podział” w rozmowie z paryskim korespondentem RMF FM Markiem Gładyszem swoją wypowiedzią o Polsce zaskoczył chyba niejednego słuchacza.

Alexandre Mendel stwierdził, że islamscy ekstremiści rozpoczęli już podbój Francji. Wg. niego  „prezydent Emmanuel Macron powinien słuchać argumentów polskich władz przeciwko masowemu przyjmowaniu afrykańskich i bliskowschodnich imigrantów” .

Dziennikarz przyznał, że Francuzi poddali się islamskim ekstremistom i wkrórce będą kolaborować z nimi, podobnie jak w 1939 rok, kiedy to oświadczyli, że nie będą umierać za Gdańsk, a później kolaborowali z Hitlerem.

 

Autor książki skierował również kilka słów do Polaków.

„Chciałbym uświadomić polskim słuchaczom, że we Francji ciągle istnieje przestępstwo niepoprawnego myślenia. Za każdym razem, kiedy ktoś rzetelnie opisuje realia związane z coraz większym wpływem islamistów na życie codzienne, co zresztą widać gołym okiem – od razu nazywany jest faszystą czy ksenofobem. Dla mnie – jako francuskiego dziennikarza – bardzo interesująca jest obserwacja mnożących się krytyk francuskich elit wobec Polaków, którzy mówią rzeczy ewidentne.” – powiedział.

 

„W Polsce nie ma zamachów islamskich terrorystów, bo jest dużo mniej imigrantów z krajów muzułmańskich. To fakt, który jest dla mnie tak prosty jak „dwa plus dwa równa się cztery”! Ale kiedy ktoś to mówi we Francji – od razu nazywany jest faszystą. Dzisiaj to, co mówią Polacy powinno być dla nas ostrzeżeniem. Mamy prezydenta, który powinien słuchać Polaków, zamiast ich pouczać. Chciałbym podkreślić, że w niepokojący sposób rozwija się rodzaj „polonofobii” w lewicowych środowiskach francuskich intelektualistów. Ci ostatni chcą jak zwykle pouczać cały świat, a ostatnio właśnie szczególnie Polaków. Jest im bowiem dużo łatwiej dawać lekcje Polakom, niż islamistom.” – dodał Mendel.

 

Trzeba przyznać, że stanowisko francuskiego dziennikarza w kwestii islamistów i Polaków jest zaskakujące. Jednoznacznie wynika z tego, że jest on przeciwny tym pierwszym, natomiast zdecydowanie popiera stanowisko polskiego rządu, sugerując, że powinno być ono przykładem do naśladowania dla Francji.

 

https://ndie.pl/

mm