INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

liczba
Aktualności Life Style Świat

TA liczba ma FATALNY wpływ na nasze życie. Zobacz co oznacza

 

Ta liczba jest chyba najbardziej tajemnicza na świecie. Jej znaczenie nie do końca jest rozpoznane ale dla wielu jest złowieszcza i złowróżbna. Wielu starało się rozwikłać jej symbolikę. Jest jedną z najważniejszych w dziejach ludzkości. Jeśli masz ją w dacie urodzin, możesz się martwić. Co na prawdę oznacza?

Ta liczba swoje źródło w biblijnej Apokalipsie. Opisana jest tam jako „liczba bestii”. Tradycyjnie jest kojarzona z Szatanem i jego aktywnością.

 

Chodzi o tajemniczą liczbą 666 opisaną w 13 rozdziale objawienia, jakie ukazało się św. Janowi: „Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć”. (Ap 13, 18). Nikt jednak nie wie do końca, co to w rzeczywistości oznacza. Oto najpopularniejsze interpretacje:

 

1) Oznacza skrajną niedoskonałość –  6 jest cyfrą zaprzeczająca boskiej doskonałości. 6 to siedem (liczba boska) minus jeden.  Siódemka umniejszona o jeden jest niedoskonałością, brakuje jej boskiego pierwiastka.  Trzy szóstki, to potrójna niedoskonałość, czyli szczyt niedoskonałości i braku.  Trójcę Świętą oznacza się  trzema siódemkami – symbolem pełnej boskości. Zatem trzy 6 to zaprzeczenie Trójcy Świętej.

 

2) Jest symbolem ludzkości – Biblia mówi: „liczba to bowiem człowieka”. Człowiek bez Boga est tak samo niepełny i niedoskonały jak 6 bez jedynki.  Co więcej, to właśnie szóstego dnia został stworzony człowiek wg opisu Pisma Świętego.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! NIEMCY składają wniosek o ROZWIĄZANIE NATO! Powodem jest…

 

3) Oznacza jednego z rzymskich cesarzy – to jedna z najbardziej popularnych interpretacji. Chodzi o cesarza Nerona.Zasłynął on z prześladowań chrześcijan. Prawdopodobnie w jego czasach powstała Apokalipsa.  Gdybyśmy jego imię zapisali w transliteracji z greki, a następnie za pomocą hebrajskich znaków, otrzymalibyśmy zapis: נרון קסר (wymowa: neron kesar). Każdej literze (bez samogłosek, w tym przypadku NRWN QSR) w języku hebrajskim możemy przypisać konkretną cyfrę, to otrzymamy kolejno: 50, 200, 6, 50, 100, 60, 200. Ich suma to 666.

 

Liczba 666 wzbudza silne emocje. Istnieje nawet zaburzenie zwane heksakosjoiheksekontaheksafobia, co oznacza lęk przed liczbą 666. Niektórzy ludzie mający np. w adresie 666 stara się o jego zmianę. Dla wielu data urodzenia dziecka 6 czerwca 2006 roku to prawdziwy powód do niepokoju.

 

Źródło: Deon.pl

Fot. Pixabay