akcja

Ziemia tonie w śmieciach. Ludzie konsumują na niewyobrażalną skalę, a wszystko jest zapakowane w niezliczone opakowania, foliówki itp.  Co 3 sekundy do światowych oceanów trafia jedna kilkunasto tonowa wywrotka śmieci. Dzikie wysypiska są wszędzie. W Polsce brzegi rzek i lasy wyglądają jak ogromne wysypisko śmieci. Internauci postanowili jednak, że posprzątają świat. Akcja cieszy się wielkim zainteresowaniem w mediach społecznościowych.

Na Twitterze pod hasztagiem #Trashchallenge rozwija się akcja sprzątania śmieci w różnych miejscach świata. Jako pierwszy post zamieścił Reddit, który rzucił wyzwanie osobom, aby „uczyniły świat lepszym miejscem”.

 

Jednak początek akcji sięga 2015 roku kiedy  firma odzieżowa UCO ruszyła z projektem  #TrashTag.

 

ZOBACZ TEŻ: NIE każda MATKA by TO potrafiła. NIESAMOWITY film o tym co zrobiła dla syna [VIDEO]

 

Tak o tym pisze jej inicjator: „- Ja i mój kumpel byliśmy na wycieczce w Kalifornii. Podczas jazdy samochodem przez okno wyleciał papierowy paragon. Zamiast zatrzymać się i go poszukać, pojechaliśmy dalej. Źle się z tym czuliśmy, ponieważ znajdowało się w naprawdę w ładnej lokalizacji, więc zdecydowaliśmy się zebrać 100 sztuk śmieci”.

 

Teraz tysiące ludzi zamieszcza w sieci zdjęcia miejsca sprzed sprzątania i po nim.

 

Dotąd na Instagramie pojawiło się już ponad 26 000 postów z hasztagiem #Trashchallenge. Ludzie sprzątają lasy, plaże i inne zakątki w swojej okolicy w nadziei, że uczynią świat lepszym.

 

Przyłączycie się?

Źródło: ekologia.pl

Fot. Tweeter