INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Polska

Szczyt chamskiego rasizmu. Polski dyplomata o dowcipie prezydenta Dudy.

Prezydent Andrzej Duda na inaugurację roku akademickiego w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej opowiedział dowcip. Nie pierwszy to raz, kiedy najbardziej ubawiony z własnych dowcipów, które są przeróbkami kiepskich żartów sprzed lat, jest sam prezydent. 

Na AGH, ku zdumieniu znacznej części naukowców, prezydent błysnął takim oto dowcipem:

Jest ogólnoświatowa konferencja rektorów w Południowej Afryce i z Europy leci samolot pełen rektorów i niestety, nastąpiła awaria, samolot w okolicach Afryki Równikowej spadł do dżungli. Na szczęście większość pasażerów jakoś przeżyła, ale miejscowe plemię ogarnęło wszystkich rektorów. Wszyscy rektorzy zostali zjedzeni, poza jednym. Poza panem profesorem Ryszardem Tadeusiewiczem, rektorem AGH. Dlaczego? Bo wódź plemienia był jego kolegą, na elektrycznym na AGH.

Bardzo ostro skomentował sytuację Jan Piekarski, nasz były ambasador w Belgii i Luksemburgu oraz w Izraelu. Przemówienie prezydenta Dudy na AGH, to szczyt chamskiego rasizmu. Wzniósł się na poziom swojego kumpla Donalda Trumpa. Wstyd – napisał polski dyplomata na Twitterze.

 

Posłuchaj kontrowersyjnego dowcipu prezydenta Dudy

Równie zdecydowanie, zauważając zmiany kulturowe w Polsce, piszą na Twitterze inni jego użytkownicy.

Z tego żartu elektorat pokłada się ze śmiechu. Kiedyś niezręcznością było puścić bąka w towarzystwie. Dzisiaj Adrian wychodzi, ściąga gacie, i za przeproszeniem, wali w nocnik a publika szaleje – zauważa Jack Underhill.

Anna Lis