Rodzice – bo to o nich w głównej mierze się rozchodzi – byli gotowi zapłacić grube pieniądze za wpis na prestiżowe amerykańskie uczelnie dla swoich dzieci. Podejrzanych w sprawie jest póki co 55 osób, wśród nich znajdują się sławne aktorki – Felicity Huffman i Lori Loughlin.

 

Zobacz też: Gorzka prawda o awokado – przemoc, gangi i porwania.

 

William Rick Singer – nazwany mózgiem całej operacji – omijając prawo stworzył proceder, który za wielkie pieniądze umożliwiał dostanie się na renomowane uczelnie. Szacuje się, że mężczyzna za swoje nielegalne działania prowadzone od 2011 do 2018 roku otrzymał około 25 milionów dolarów. Singer we wtorek przyznał się do winy.

 

 

33 rodziców usłyszało już zarzuty w śledztwie. Wśród nich jest Felicity Huffman znana z produkcji takich jak: “Gotowe na wszystko”, “Twarda sztuka” czy “Transamerica”. Kobieta trafiła do aresztu, jednak po wpłaceniu kaucji o wysokości 250 tys. dolarów wyszła na wolność. Lori Loughlin, gwiazda serialu “Pełniejsza chata”, jest kolejną znaną twarzą amerykańskiego skandalu. Kobieta także musiała uiścić kaucję by opuścić areszt – w jej przypadku wynosiła ona aż 1 mln dolarów. Na wieść o jej udziale w sprawie Hallmark, z którym realizowała kilka produkcji, zrezygnował z dalszej współpracy.

 

 

 

O jakie uczelnie chodzi? W grę wchodzą Uniwersytet Południowej Kalifornii, Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles, Uniwersytet Stanforda czy Uniwersytet Yale. To właśnie tam miały dostawać się dzieciaki oskarżonych o wręczanie łapówek rodziców.

 

 

Źródło: nytimes, abcnews, cnn
Źródło zdjęć: YouTube @abcnews