INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Polska

SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH? Lech Wałęsa znalazł rozwiązanie!!! A jak to nie pomoże, zwróci się do papieża Franciszka…

Po wczorajszej wizycie u niepełnosprawnych i ich rodzin oraz opiekunów protestujących w Sejmie prezydent Lech Wałęsa przystąpił do ofensywy medialnej na Twitterze. W ciągu ostatniej godziny w kilku wpisach zadał parę pytań rządzącym, Kościołowi i jednemu biznesmenowi z Torunia oraz zapowiedział, że w sprawie pomocy niepełnosprawnym zwróci się nawet do Watykanu i papieża Franciszka.

„Dziwnym jest milczenie Kościoła i środowisk walczących o zycie nienarodzone. Jego Ekscelencja kard Kazimierz Nycz też był u protestujących ale same słowo od Boga to za mało.Trzeba czynu ,działania i konkretnego wsparcia a nie tylko słów” – napisał były prezydent i w kolejnym wpisie zapytał:

„Gdzie jest otrzymujący wsparcie od rzadu Tadeusz Rydzyk? To jeszcze ksiadz czy juz biznesman? Gdzie jest wicepremier Komitetu Rady Ministrow d/s społecznych pani Beata Szydlo, która ma możliwości decyzji przyznania pieniędzy?”.

Lecha Wałęsę oburza też hipokryzja obrońców życia. Odniósł się do nich w ten sposób: „Jest wiele w Polsce „świętych krów” ktore jak trzeba krzyczeć na manifestacjach to krzyczą ze beda bronić życia. Za życie nienarodzone gotowi sa walczyć. Dlaczego nikogo z nich teraz nie ma ? To jest ogromna hipokryzja.”

Gdzie znaleźć pieniądze dla niepełnosprawnych? Prezydent Wałęsa ma odpowiedź: W Caritasie! „Przypomniam ze premie, ministrowie dostali z budżetu a nie z Caritasu i do budżetu powinny zostać zwrócone. Skoro Caritas juz otrzymał od wszystkich tych co wzięli premie, to moze te pieniądze transparentnie przelać tak zeby cała Polska widziała, na rzecz osób niepełnosprawnych.”