wojny

Niezależna „Nowa Gazieta” poinformowała, że szef Sztabu Generalnego sił zbrojnych Rosji generał Walerij Gierasimow sformułował program przygotowań do wojny na dużą skalę.

 

Nowa doktryna została sformułowana i ogłoszona przez szefa Sztabu Generalnego sił zbrojnych Rosji generała Walerija Gierasimowa 2 marca 2019 podczas konferencji na temat przyszłości rosyjskiej strategii wojennej.

 

Gierasimow pierwszy raz ogłosił swoją strategię  w 2013 roku. Obecnie wprowadził do niej istotne zmiany. Przede wszystkim powróciła zimnowojenna retoryka nazywająca USA i NATO „agresorami”. Jest to krok wstecz o 50 lat.

 

Obecna koncepcja zakłada   „rozlokowywanie jednocześnie sił powstrzymywania zarówno jądrowego, jak i niejądrowego” a kluczowe są ” kwestie przygotowania do wojny i jej prowadzenia przez siły zbrojne”.

 

W koncepcji z 2013 roku nacisk był postawiony na prowadzenie wojny hybrydowej z zastosowaniem „środków asymetrycznych, politycznych, gospodarczych, informacyjnych i innych środków pozawojskowych”.

 

Gierasimow uważa też, że w czasie pokoju armia rosyjska musi być zaopatrywania we wszelkie rodzaje uzbrojenia, ponieważ stopień skomplikowania technologicznego uzbrojenia wyklucza łatwą możliwość rozpoczęcia jego produkcji w czasie wojny.

 

Gierasimow uważa, że  „siły zbrojne Rosji powinny mieć przewagę nad połączonymi siłami pozostałej ludzkości”.

 

Źródło: Superstacja

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: MUZUŁMANIE mordują polskie bociany! TAK WYGLĄDA RZEŹ