INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Hot News Polska

Roman Giertych składa protest i domaga się unieważnienia wyborów do Sejmu

Publikuję protest, który dzisiaj wyślę do SN. Każdy, kto podziela argumenty zawarte w tym proteście może go skopiować (lub uzupełnić) i wysłać na wskazany niżej adres. Termin na wysyłkę pocztą (również w krajach UE) mija dzisiaj o północy – napisał na swoim profilu na Facebooku Roman Giertych.

Giertych przekonuje w swoim proteście, że osoby odpowiedzialne w TVP za „przygotowanie oraz prezentację materiałów dotyczących kampanii wyborczej do Sejmu RP” popełniły „przestępstwo przeciwko wyborom”, które polegało „na przeszkadzaniu podstępem swobodnemu wykonywaniu prawa do głosowania poprzez faworyzowanie” Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, przy jednoczesnym „dyskredytowaniu innych komitetów wyborczych, ich kandydatów oraz propozycji programowych”.

Działając w imieniu własnym, na podstawie art. 82, 83 i 241 ustawy Kodeks Wyborczy i art. 101 ust. 2 Konstytucji wnoszę protest wyborczy przeciw ważności wyborów do Sejmu RP przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 roku i zwracam się o stwierdzenie nieważności ww. wyborów do Sejmu RP we wszystkich okręgach z powodu dopuszczenia się przez osoby odpowiedzialne w TVP S.A. za przygotowanie oraz prezentację materiałów dotyczących kampanii wyborczej do Sejmu RP, przestępstwa przeciwko wyborom, określonego w art. 249 pkt 2 kodeksu karnego, mającego wpływ na wynik wyborów, polegającego na przeszkadzaniu podstępem swobodnemu wykonywaniu prawa do głosowania poprzez faworyzowanie w mediach publicznych tj. TVP S.A. Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, przy jednoczesnym dyskredytowaniu innych komitetów wyborczych, ich kandydatów oraz propozycji programowych – pisze Roman Giertych.

Mecenas w uzasadnieniu powołuje się na raport Towarzystwa Dziennikarskiego, które zwracało uwagę na stronniczość programów TVP S.A. „Zmasowana propaganda rządzącej partii przez publiczną telewizję znosi wymaganą przez prawo równość szans uczestniczących w wyborach partii i zasadniczo podważa wiarygodność wyboru Polaków 13 października.” – stwierdza raport Towarzystwa Dziennikarskiego.

Publikuję protest, który dzisiaj wyślę do SN. Każdy, kto podziela argumenty zawarte w tym proteście może go skopiować…

Gepostet von Roman Giertych – strona oficjalna am Dienstag, 22. Oktober 2019

 

Anna Lis