Chińską społeczność obiegła informacja o kobiecie, która została zatrzymana przez ochronę w metrze w miejscowości Guangzhou z powodu zbyt mocnego makijażu. Chinka została poinformowana, że jeśli chce skorzystać z komunikacji musi go zmyć.

 

Zobacz także: OPOLE: Chciała sprzedać dziecko przez Internet. Będziesz zszokowany tym co ustaliła policja.

 

Gotka nie posiadała przy sobie żadnych niebezpiecznych przedmiotów, co mogłoby być powodem do interwencji. Swój nakaz ochrona motywowała tym, że widok mocnego makijażu może stresować innych pasażerów. Subkultura, do której należy kobieta znana jest z zamiłowania do koloru czarnego i mocnego równie ciemnego makijażu. 

 

 

Niestety nie jest to jedyna sytuacja tego typu. Do podobnych incydentów dochodzi coraz częściej. Sfrustrowani sytuacją użytkownicy Weibo (chińskiego odpowiednika Twittera) zaczęli posługiwać się hasztagiem #ASelfieForTheGuangzhouMetro (#SelfieDlaMetraWGuangzhou) którym podpisują swoje zdjęcia w mocnym makijażu. 

 

 

Co prawda pracownicy metra przeprosili, ale to nie powstrzymało ludzi od protestu. Swoją akcją Chińczycy chcą wyrazić swoje prawo do decydowania o sobie i ubierania się tak jak chcą. 

 

Subkultura gotycka powstała na przełomie lat 70. i 80. Zobacz jak styl prezentował się na przestrzeni lat:

 

Źródło:bbc, youtube Liisa Ladouceur
Źródło zdjęcia: pixabay