strajk

Naukowcy ostrzegli, że jeśli nie zmienimy sposobu wykorzystania Ziemi, zostało nam 12 lat. Potem czekają nas nieodwracalne zmiany i katastrofy klimatyczne, społeczne, wojenne. W całej Europie młodzież ogłosiła strajk. Domagają się reakcji dorosłych i edukacji ekologicznej.

Stan naszej Ziemi jest krytyczny. Żeby uniknąć katastrofy klimatycznej wiele spraw musi się zmienić.
Edukacja o środowisku w szkołach praktycznie nie istnieje, uczniowie często nie wiedzą jak poważny jest problem, z którym będą musieli zmierzyć się w przyszłości. Szkoły nie dają nam dobrego przykładu, takiego jak segregacja śmieci, czy nieużywanie plastiku. To musi się zmienić!

 

Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, dlatego temat ten musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej i w mediach. To musi się zmienić!
Dane naukowe jednoznacznie wskazują na to, że zmiany klimatu postępują. Politycy i inni ludzie, którzy mają duży wpływ na kondycję naszej planety (np. korporacje) muszą spojrzeć prawdzie w oczy i zmierzyć się z faktem, że są odpowiedzialni za ten problem.

 

ZOBACZ TEŻ: MORDERCZY proceder znów rusza na ogromną skalę. Giną tysiące zwierząt

Musimy zacząć działać!
Dlatego my, uczniowie 15 marca (piątek), będziemy strajkować dla klimatu, tak, żeby temat ten stał się widoczny i usłyszany. Temat zmian klimatu traktowany jest tak powierzchownie, że uczniowie i uczennice muszą opuszczać lekcje szkolne, by zwrócić na niego uwagę. To musi się zmienić!
UBIERZMY SIĘ WSZYSCY NA NIEBIESKO.

 

WIĘCEJ TU: https://www.facebook.com/MlodziezowyStrajkKlimatyczny/

 

Źródło: Facebook

Fot. Pixabay