Ukraiński konsul w Hamburgu wzywał w mediach społecznościowych do odebrania polskiego terytorium. Chodzi o wschodnie tereny należące do Polski.
Jakby tego było mało Wasilij Maruszczync wychwalał też nazistów. W Kijowie zapadła już decyzja o odwołaniu konsula i wszczęciu postępowania dyscyplinarnego.
Całą sprawę ujawnił bloger Anatolij Szarij. W specjalnym nagraniu na YouTube pokazał posty, które zamieszczał Wasilij Maruszczync. Z postów wynika jednoznacznie, że dyplomata wyrażał swoje poparcie dla nazistowskiego SS, pisząc: „Być faszystą to zaszczyt”.
Bloger Anatolij Szarij w swoim filmie podkreślił, że ukraińskie władze od kilku lat wiedziały o tym, jakie poglądy wygłasza publicznie konsul w Hamburgu, pomimo tego trudno bło o jakąkolwiek reakcję z ich strony.
„To jest bardzo przydatne wideo do tego, by zrozumieć, jak bardzo na dnie znalazło się dzisiejsze państwo ukraińskie – podkreślił bloger.

Według RMF24.pl, Wasilij Maruszczync po nagłośnieniu sprawy został odwołany i ruszyło podjęte wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

 

 

 

youtube