INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Polacy
Aktualności Polska

Polacy są HOMOFOBAMI. „NIE” dla małżeństw jednopłciowych

Równość wszystkich wobec prawa to ciągle odległa mrzonka w Polsce. Konserwatywne obyczajowo społeczeństwo nie toleruje homoseksualizmu i wciąż traktuje go jako chorobę i wynaturzenie. Co więcej, homoseksualistom przypisuje się skrajnie negatywne cechy. W najnowszym sondażu Polacy wyrazili sprzeciw wobec pomysłu legalizacji związków homoseksualnych.

Mogło by się wydawać, że Polacy, którzy podróżują i mieszkają w wielu miejscach świata oraz mają wielkie tradycje w zakresie tolerancji, powinni inaczej podchodzić do praw mniejszości seksualnych. Jednak tradycyjne, konserwatywne wychowanie w polskim katolicyzmie skutkuje ostrym sprzeciwem wobec homoseksualizmu.

 

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ dziewczyny? Oto 11 ZACHOWAŃ mężczyzn, które zniechęcają dziewczyny do dalszych spotkań

 

Mimo tego, że w życiu społecznym i politycznym w Polsce coraz częściej oficjalnie pojawiają się homoseksualiści, to nadal dla Polaków stanowi to poważny problem. Robert Biedroń ze swoim pozytywnym przekazem nie jest tu w stanie wiele zdziałać. Prawie połowa Polaków nie akceptuje legalizacji związków jednopłciowych.

 

46 proc. ankietowanych w sondażu dla Super Expressu oceniło, że osoby homoseksualne nie powinny mieć w Polsce możliwości zawarcia małżeństwa. Przeciwnego zdania było 38 proc. badanych, którzy uważają, że osoby homoseksualne powinny mieć takie prawo, a odpowiedź „nie wiem” wybrało 16 proc. „Dla rodaków małżeństwo to wciąż związek kobiety i mężczyzny” – konkludują dziennikarze.

 

Jednak 38% społeczeństwa nie widzi w tym nic złego i jest za pełnym równouprawnieniem homoseksualistów. Wydaje się, że ta grupa powiększa się powoli ale systematycznie i akceptacja odmienności seksualnych w dłuższej perspektywie czasu jest nieunikniona.

 

Oto komentarz jednego z internautów:

 

Badanie dla Super Expressu przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 4-6 kwietnia na próbie 1094 dorosłych Polaków.

 

Źródło: Superstacja

Fot. Pixabay