INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Kolumbii
Aktualności Hot News Nauka Polska Świat

Polacy chcą KUPIĆ KAWAŁEK KOLUMBII!!! Będziemy mieć KOLONIĘ?

Zespół Fundacji „Biodiversitatis” planuje wykupić 30 ha tego cennego ekosystemu w celu utworzenia na tym terenie prywatnego rezerwatu przyrody w Kolumbii ze stacją badawczą i centrum edukacyjnym. Badacze zamierzają włączyć miejscową ludność w działania związane z ochroną przyrody oraz rozwój ekoturystyki w regionie. Zwiększając świadomość dotyczącą znaczenia bioróżnorodności, zwłaszcza wśród młodych ludzi, możemy zintensyfikować ochronę i regenerację rodzimych lasów.

„Polski” las w Kolumbii można wspierać wpłacając darowizny. Nasi naukowcy już przeprowadzili tam kilka ekspedycji naukowych i udało im się odkryć kilka nieznanych nauce gatunków roślin i zwierząt.

 

Tu można przekazać darowiznę:

https://zrzutka.pl/sos-dla-lasu-tropikalnego

 

ZOBACZ TEŻ: NIEBYWAŁA decyzja ustępującego prezydenta UKRAINY. W Polsce to by NIE PRZESZŁO

 

Tropikalne Andy są jednym z najbardziej bogatych i różnorodnych gatunkowo regionów świata. To centrum bioróżnorodności obejmuje niespełna 1% powierzchni Ziemi skupiając ponad 1/6 wszystkich znanych organizmów. Szacuje się, że na skutek deforestacji obszarów tropikalnych każdego dnia wymiera 137 gatunków.

 

Zbocza dolin i kotlin lasu północnoandyjskiego charakteryzują się wysokim stopniem endemizmu a występowanie wielu gatunków ograniczone jest do pojedynczych szczytów czy łańcuchów górskich.

 


Las należy do najbardziej różnorodnych ekosystemów tropikalnych. Szacuje się, że na 1 ha takiego lasu występuje nawet 300 różnych gatunków roślin kwiatowych. Zamieszkują go m.in. niedźwiedzie andyjskie (Tremarctos ornatus) i tapiry górskie (Tapirus pinchaque).

 

Wpłać darowiznę na zakup „polskiego” lasu w Andach: