INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

interesy z Rosją
Aktualności Polska

PiS robi interesy z Rosją kosztem zdrowia Polaków! SZOKUJĄCE informacje

 Rząd PiS ustami swoich liderów głosi, że polski węgiel to dobro narodowe a jego eksploatacja leży w strategicznym interesie kraju. Tymczasem powszechnie wiadomo, że eksploatacja i spalanie węgla to jeden z głównych powodów dramatycznie złego stanu powietrza w Polsce. Zdrowie Polaków nie jest istotne. Co więcej, PiS z jednej strony zapewnia, że stawia na polskie górnictwo ale z drugiej strony robi węglowe interesy z Rosją kosztem zdrowia Polaków.

W zeszłym roku, według danych Ministerstwa Energii, do Polski trafiło 13,5 miliona ton rosyjskiego węgla. To 1/5 krajowego zapotrzebowania i główne źródło węgla z importu. Jak ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”, część dostaw antracytu pochodzi z okupowanego przez reżim Putina Donbasu. Tak rząd PiS robi interesy z Rosją.

 

ZOBACZ TEŻ: [VIDEO] NIEMCY wrócili z nową płytą po 10 latach nieobecności. ŻYDZI PROTESTUJĄ!

 

W tym roku sytuacja jest jeszcze gorsza. Tylko w styczniu sprowadziliśmy zza granicy aż o 25 proc. więcej węgla niż przed rokiem. Grubo ponad połowa surowca pochodzi z Rosji. Polska staje się coraz bardziej zależna od rosyjskiego węgla!

 

ZOBACZ TEŻ: GIERTYCH: ZDEMONTOWAĆ WSZYSTKIE POMNIKI KACZYŃSKIEGO!!! Została popełniona zbrodnia sądowa!!!

 

Zdecydowana większość pozostałych formacji zapowiada, że  położy nacisk na rozwój energetyki niskoemisyjnej. Niektóre partie chcą ogólnopolskiego porozumienia, którego celem będzie całkowite odejście od paliw kopalnych, przy zapewnieniu sprawiedliwości społecznej i troski o najuboższych. Rosyjski węgiel przestanie nas truć!

 

Źródło: Zieloni

Fot. Pixabay