INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

strajku
Aktualności Hot News Świat

[PILNE] WIELKANOCNA MASAKRA!!! Zaczęły się PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN

To prawdziwa masakra. Wybuchy w kościołach i hotelach na Sri Lance! Niemal 140 zabitych i nawet 400 rannych. Liczba ofiar stale rośnie.

Doszło do zamachów terrorystycznych na Sri Lance. Celem byli chrześcijanie. Liczba ofiar cały czas się zmienia. Media informują, że liczba ofiar wzrosła do co najmniej 100 osób, a nawet 138 zabitych. Rannych jest ok. 400. To straszna masakra.

 

ZOBACZ TEŻ: Wielkopiątkowe KAZANIE abp Marka Jędraszewskiego. KOMENTARZ: „To nie jest wielkanocne kazanie. To wielkanocny bluzg”

 

Do zamachów doszło, gdy wierni uczestniczyli w nabożeństwach wielkanocnych. Eksplozje miały miejsce również w trzech hotelach. Jeden kościół, Sanktuarium św. Antoniego i trzy hotele znajdują się w Kolombo. Pozostałe dwa kościoły znajdują się w Negombo, mieście w większości katolickim, na północ od Kolombo oraz we wschodnim mieście Batticaloa. Wybuchy miały miejsce w tym samym czasie. Według służb przynajmniej za dwa wybuchy odpowiadają zamachowcy samobójcy.

 

Chrześcijanie na Sri Lance regularnie są ofiarami zamachów. Tylko między 2015 a 2017 r. odnotowano tam 190 przypadków ataków na kościoły, duchownych czy zwykłych wiernych.

 

Ok. 70 proc. populacji Sri Lanki to wyznawcy buddyzmu, ponad 12 proc. hinduizmu, blisko 9 proc. to muzułmanie, natomiast chrześcijanie (głównie katolicy) stanowią ok. 7,5 proc. kraju.

 

Źródło: Gazeta.pl

Fot. Internet