Polacy pokazali

Strajk nauczycieli trwa już pięć dni. Dziś szef Związku Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że będzie kontynuowany. Rząd przedstawił propozycję rozwiązania konfliktu ale nauczyciele go nie przyjęli. Do egzaminów gimnazjalnych zatrudnieni zostali leśnicy, strażacy i zakonnice. Dziś Polacy pokazali co myślą o strajku.

Według relacji jednej z nauczycielek, z którą rozmawialiśmy, za to, że wzięła udział w strajku jej pensja będzie mniejsza o 1 500 zł. Podobnie jej męża nauczyciela. A zarabiają niewiele ponad 2 000 zł. To dzięki decyzji rządu o niewypłacaniu pensji za strajk. Dziś Polacy pokazali co o tym myślą.

 

ZOBACZ TEŻ: SZOKUJĄCE słowa Benedykta XVI!!! NIE UWIERZYSZ co powiedział o PEDOFILII w KOŚCIELE

 

Ponadto rząd PiS wytoczył cały arsenał środków, dzięki którym strajk ma zostać złamany i przerwany.

 

Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego stworzył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze. Zostaną one przekazane na fundusz strajkowy. Zebrane pieniądze zostaną rozdzielone pośród tych strajkujących, którzy są w najgorszej sytuacji materialnej.

 

Minęła dopiero doba od otwarcia konta, znalazło się na nim już ponad 1,2 miliona złotych.

 

Komitet powstał nie tylko po to aby wspierać nauczycieli finansowo. Chodzi też o to, aby wesprzeć ich moralnie i emocjonalnie.

 

Hasłem inicjatywy jest: „Stajemy po stronie nauczycieli także z wdzięczności za to, że codziennie wspierają nasze dzieci i wnuki. Teraz to oni potrzebują naszego wsparcia. Okażmy im pomoc, solidarność. Walczą o lepszą szkołę, o lepszą Polskę”.

 

Manifest poparcia podpisali między innymi: dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Czesław Mozil, prof. Adam Strzembosz, Olga Tokarczuk Marcin Wicha i Jacek Żakowski.

 

Źródło: onet.pl

Fot. Własne