INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

strajku
Aktualności Hot News Polska

PILNE! KONIEC STRAJKU NAUCZYCIELI

Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zawieszeniu  strajku nauczycieli. Koniec strajku od soboty 27 kwietnia. „- Zawieszamy strajk, ale nie kończymy. Powiem więcej, od dziś wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy” – powiedział Sławomir Broniarz.

Broniarz oświadczył, że to nie koniec strajku ale jego zawieszenie. Zapowiedział też, że nie podpisze porozumienia z rządem.

 

ZOBACZ TEŻ: OGROMNA koncentracja floty USA. Amerykanie GROŻĄ ROSJI potężnym arsenałem

 

Broniarz powiedział:” – Nie składamy broni. Nie przystąpimy do fasadowych negocjacji zorganizowanych przez rząd. Zamykamy pierwszy etap strajku. Przez te 17 dni posunęliśmy negocjacje z rządem do przodu”.

 

Jednocześnie w Sejmie trwa debata nad ustawą, dzięki której matury i egzaminy mogą się odbyć.

 

Ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych rozpoczął się 8 kwietnia tego roku. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności.

 

Obecne postulaty strajkujących to  30 proc. podwyżki rozłożonej na dwie tury: 15 proc. od 1 stycznia i 15 proc. od 1 września bieżącego roku.

 

W piątek na Stadionie Narodowym ma się rozpocząć okrągły stół oświatowy. Do obrad premier Mateusz Morawiecki zaprosił niedawno rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. Okrągły stół edukacyjny ma objąć cztery obszary: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji i jakość kształcenia oraz „nowoczesna szkoła”.

 

Źródło: TVN24, TOK FM

Fot. Internet