INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Europy
Aktualności Świat

PADŁ ostatni, kolonialny REŻIM BIAŁEJ EUROPY. Czy „kolorowi” wezmą ODWET?

Tak upadło ostatnie imperium kolonialne w Europie i chyba na świecie. Można powiedzieć, że gdyby Europa nie wydała Hitlera, to musielibyśmy dziś rozliczać z ludobójstwa największe potęgi nowoczesnej Europy. Jednak dzięki Hitlerowi, który był szczytową formą rozwoju kolonializmu i supremacji białych, dzisiejsze kraje Europy zachodniej nie muszą się przejmować, że ktoś będzie chciał od nich sprawiedliwości.

45 lat temu miał miejsce wojskowy zamach stanu w Portugalii. Pucz doprowadził do obalenia dyktatury następcy Antónia Salazara – Marcela Caetana. W konsekwencji doszło do przywrócenia swobód obywatelskich i politycznych oraz dekolonizacji portugalskich posiadłości w Afryce i Azj. Tak padł ostatni kolonialny reżim Europy.

 

ZOBACZ TEŻ: [VIDEO] !!! Jak zdobyć każdą kobietę w kilka sekund? Youtuber uczy jak GWAŁCIĆ KOBIETY

 

Dziś  45rocznica niemal bezkrwawej Rewolucji Goździków, która dzięki specyficznej mobilizacji społecznej doprowadziła do upadku faszystowsko-klerykalnej dyktatury w Portugalii.

 

Była też początkiem końca upadku ostatniego „tradycyjnego” imperium kolonialnego Europy i okrutnej wojny z ruchami narodowo-wyzwoleńczymi, głównie w portugalskich koloniach w Afryce. Wojna ta naznaczyła całą generację.

 

Jednak Portugalia to nie USA, więc nie wiemy o niej tyle, co o Wietnamie.