Policja zatrzymała 22-latkę z Opola, która w Internecie ogłosiła, że zamierza sprzedać dziecko, którego się spodziewa. Kobieta swoje zachowanie tłumaczy tym, że chciała po prostu wyłudzić pieniądze od chętnych.

 

 

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wykrył sprawę podczas monitorowania sieci internetowej. Zaalarmowani możliwym handlem ludźmi wszczęli poszukiwania – „Okazało się, że pod tym adresem jest zameldowane również roczne dziecko, dlatego kryminalni musieli działać bardzo szybko. Zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania już następnego dnia” – mówi Rzeczkowski, młodszy aspirant z Komendy Głównej Policji w Opolu.

 

Zobacz też:To koniec Państwa Islamskiego w Syrii! Gdzie teraz trafią islamscy fanatycy?

 

Od Rzeczkowskiego dowiadujemy się także, ze „Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że 22-latka symulowała ciążę przed osobami zainteresowanymi jej ofertą. Kobieta miała nakłaniać te osoby do wpłacania pieniędzy na zakup odżywek, witamin, lekarstw oraz akcesoriów dla niemowląt”

 

W związku z możliwością popełnienia przestępstwa zatrzymana została także 26-letnia siostra kobiety. To ona jest matką rocznego dziecka zameldowanego w mieszkaniu. Jak podają służby trafiło ono do rodziny zastępczej. Kobietom, za przygotowania do handlu ludźmi i oszustwa, grozi do 8 lat więzienia.

 

 

Źródło: onet, gazeta
Źródło zdjęcia: pixabay