Od dawna narracja w mediach, a szczególnie w mediach elektronicznych została zdominowana przez jeden „słuszny” przekaz. Odpowiedź na pytanie: dlaczego? jest długa i złożona. Jedno jest jednak pewne, że taka sytuacja nie jest to dobra, ani dla samych mediów, ani też dla odbiorców.

 

Polska Grupa Medialna wychodząc z założenia, że jednym z fundamentalnych postulatów rewolucji solidarnościowej 1980 roku było hasło pluralizmu, jest przekonana, że w ramach projektów i usług realizowanych przez grupę znajduje się miejsce na nowoczesny, socjalliberalny, informacyjny portal społeczno-polityczny.

 

Widzimy pole do działania dla innej polityki, ale także dla szybkiego i aktualnego przekazywania opinii publicznej treści, które wzbogacają Polską różnorodność i wielość poglądów.

 

Portal innapolityka.pl jest miejscem, w którym staramy się odzwierciedlać poglądy, odczucia, a przede wszystkim oczekiwania milionów Polaków. Zwłaszcza tych doceniających wartości uniwersalne, wspierających polskie członkostwo w Unii Europejskiej i dostrzegających dokonania naszego kraju po 1989 roku. Ma to także być miejsce dla tych, którzy są gotowi krytycznie ale uczciwie spoglądać na skomplikowaną polską historię.

 

Jacek Podgórski

Redaktor Naczelny