INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Aktualności Polska

“NIKT NIC NIE ZROBIŁ”, a pomóc mogło WIELU. Pedofilia w Polsce.

W dzisiejszej “Kropce nad i” Monika Olejnik gościła 26-letnią Katarzynę, która jest ofiarą księdza pedofila – Romana B. Dramat – wtedy jeszcze dziewczynki – zaczął się 13 lat temu. Kobieta co prawda postawiła sprawcę przed sądem i wywalczyła odszkodowanie od zakonu do którego należał mężczyzna. Jednak jej koszmar się nie skończył. 

 

“Z perspektywy czasu ja rozumiem ofiary, które nie mówią o swojej krzywdzie, ponieważ spotykają się z czymś takim, z czym ja się spotkałam, czyli z obwinianiem przez środowisko, wytykaniem palcami. Ksiądz Roman mi zawsze powtarzał, że nikt mi nie uwierzy.”. Niestety była to prawda, pani Katarzyna szukała pomocy ale nikt nie traktował jej alarmów poważnie. Korepetytorka, pedagog, dyrektor szkoły – “takich osób było mnóstwo.” – chociaż wszyscy mieli okazję, by zareagować i pomóc dziewczynie, to nikt tego nie zrobił. 

Zobacz też: PRZYJĄŁ nazwisko ŻONY, nie uwierzysz co się stało!

Kobieta wyznała, że po pierwszym wyroku skazującym mężczyznę na 8 lat więzienia próbowała popełnić samobójstwo. “[…] nie potrafiłam zrozumieć jak za takie krzywdy ktoś może dostać 8 lat więzienia. “.

 

Dlaczego tak trudno jest nam zaufać ofierze? Łudzimy się tylko, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Niby potrafimy oddzielić zło od dobra, a i tak często wszystko kwestionujemy. Może oprawca został zmuszony? Może ofiara sprowokowała? Takie pytania – w takiej sytuacji – nie powinny mieć w ogóle miejsca. Historia pani Katarzyny jest dowodem na to, że nasze społeczeństwo w końcu musi przejrzeć na oczy i zacząć rozliczać krzywdzących za swoje okrutne czyny. Tylko z widmem realnych konsekwencji jesteśmy w stanie zapanować nad złem.

 

„Nie chcę pokazać twarzy, bo boje się sprawcy i społeczeństwa” oznajmiła pani Katarzyna. Bo winę ponosi i sprawca i otoczenie, które na cierpienie dziewczyny przymykało oko. 

 

Zakon chrystusowców, jako instytucja „pokorna” złożyła wniosek o kasację ws. wyroku.

CAŁY WYWIAD TUTAJ

 

 

Źródło: TVN24 Kropka nad i, YouTube @Onet100
Źródło zdjęcia: pixabay