INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Aktualności Hot News Polska

Niebywały skandal. Minister rządu PiS już wie, jaka będzie decyzja Sądu Najwyższego w sprawie protestów wyborczych

Jeszcze Sąd Najwyższy nie wydał jakiejkolwiek decyzji w sprawie złożonych przez Prawo i Sprawiedliwość protestów wyborczych, ale już przedstawiciele rządu PiS wiedzą, jaka ta decyzja będzie. Wygląda na to, że władza przestała zachowywać jakiekolwiek pozory. 

Głosy będą przeliczone i jeżeli okaże się, że nie ma żadnych wątpliwości, to sprawa jest zakończona. To się wydarzy bardzo szybko – powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii w programie Rozmowa Piaseckiego na antenie TVN24.

Według senatora Marka Borowskiego „po to, aby ponownie liczyć głosy, muszą być jakiekolwiek podstawy. PiS żadnych nie podał. Sąd Najwyższy – nawet powołany w wiadomym trybie – musi je odrzucić.”

W rozmowie z Konradem Piaseckim minister Emilewicz nie potrafiła powiedzieć, na jakiej podstawie PiS składa protest. Tymczasem zgodnie z prawem mogą być tylko dwie takie podstawy. Pierwsza z nich to sytuacja, w której doszło do „przestępstwa przeciwko wyborom, mającego wpływ na przebieg głosowania, ustalenie wyników głosowania lub wyników wyborów”. Druga to „naruszenie przepisów kodeksu dotyczących głosowania, ustalenia wyników głosowania lub wyników wyborów, mającego wpływ na wynik wyborów.

Anna Lis