INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

akcja
Aktualności Polska

Najwięksi polscy sportowcy walczą z HOMOFOBIĄ. Zobacz kto poparł akcję

Akcja #SportPrzeciwHomofobii wystartowała 17 marca. Została zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii. Zaangażowali się w nią najlepsi polscy sportowcy.

W akcję zaangażowali się: piłkarz Radek Majdan i jego partnerka Małgorzata Rozenek, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA, współzałożyciel klubów sportowych Academia Gorila, Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 oraz aktualny mistrza Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak. Do akcji dołączyli już między innymi Otylia Jędrzejczyk, Adam Małysz czy Krzysztof Hołowczyc.

 

ZOBACZ TEŻ: Już nie poczujesz się bezpiecznie w domu. Nowe uprawnienia służb

 

Sportsmeni zamieścili w swoich społecznościowych zdjęcia w koszulkach z napisem „Sport przeciw homofobii”. Koszuli to nie wszystko. Sportowcy w krótkich wpisach uzasadniają swoją postawę akceptacji osób o odmiennej orientacji seksualnej.

 

Grzegorz Sobieszek napisał: „Fakt, że jestem typem mentalnego ulicznika z korzeniami w sporcie i ciętym językiem, nie oznacza, że jestem homofobem. Nie jestem i uważam, że chuj komu do tego, kogo kochasz i z kim sypiasz. To wyłącznie twoja sprawa i nikt nie ma prawa traktować cię z tego powodu gorzej” .

 

Akcja jest odpowiedzią na homofobiczne zachowanie kibiców piłkarskich. Na stadionie Legii Warszawa powiewał  przez całe 90 minut olbrzymich rozmiarów baner nienawiści, na którym pojawiło się hasło „Warszawa wolna od pedalstwa” z przekreślonym znakiem LGBT. Nikt nie zareagował.

 

Źródło: Noizz.pl

Fot. Instagram