INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

strajku
Aktualności Hot News Polska

NAJNOWSZY SONDAŻ: TAKICH wyników nikt się nie spodziewał. Wynik PiS SZOKUJE

Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń. PiS demoluje polską scenę polityczną i pozostałe ruchy polityczne w zasadzie się nie liczą.

Według sondażu CBOS z kwietnia  PiS wraz z koalicjantami może liczyć na  43 procent głosów ankietowanych, którzy wyrazili zamiar udziału w wyborach. W porównaniu z marcem odsetek zwolenników rządzącej koalicji wzrósł o 1 punkt procentowy.

 

ZOBACZ TEŻ: Żołnierze PILI WÓDKĘ na służbie. Gdy dowódca zwrócił im uwagę zrobili mu coś STRASZNEGO

 

Na Platformę Obywatelską głosowałoby 18 procent zdeklarowanych wyborców. W porównaniu z sondażem z marca PO straciła 2 punkty procentowe.

 

Trzecią partią, która przekroczyła by próg wyborczy jest Wiosna Roberta Biedronia. Może liczyć na na 5 procent głosów. W porównaniu do minionego miesiąca Wiosna straciła 1 punkt procentowy.

 

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania przygotowuje się do WOJNY. Nowe oddziały mają być skierowane PRZECIWKO ROSJI

 

Pozostałe partie znalazły się poniżej progu wyborczego. Głosowanie na ruch Kukiz’15 i PSL zadeklarowało po 4 procent badanych chcących wziąć udział w wyborach. Poparcie dla Kukiz’15 w porównaniu z marcem spadło o 1 punkt procentowy.  Poparcie dla PSL utrzymało się na tym samym poziomie.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej może liczyć na  3 procentowe poparcie. KORWiN, na które chce głosować 2 proc. ankietowanych, Nowoczesna, którą popiera 2 proc. badanych oraz Partia Razem i Ruch Narodowy, na które głosowałoby po 1 proc. badanych.

 

Frekwencja wyborcza wyniosła by 74procent.

 

Według CBOS tak wysoki wynik PiS to rezultat licznych obietnic socjalnych tej partii.

 

Źródło: Superstacja

Fot. Pixabay