Morawiecki

Przerażający pożar katedry Notre Dame w Paryżu zwrócił oczy całego świata na to miejsce. Wszyscy są zgodni, że spłonął symbol chrześcijańskiej Europy. Wielu dopatruje się w tym znaku, że jej upadek jest bliski lub już nadszedł. Jednak zręby katedry  Notre Dame ocalały i wiadomo, że zostanie odbudowana. Premier Morawiecki zapowiedział, że Polska weźmie w tym udział.

Premier Morawiecki napisał na swoim Tweeterze: „Polska wie, co to znaczy utracone dziedzictwo zniszczone w pożodze. Warszawę odbudowaliśmy z ruin sami. Katedrę Notre-Dame odbudujmy wszyscy razem jako Europejczycy. To wspaniały symbol Paryża, jak i naszej Europy”.

 

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego mężczyźni ZDRADZAJĄ? Poznaj 5 POWODÓW

 

Wicepremier Szydło powiedziała: „Pan premier zapowiedział, że będziemy chcieli się zaangażować w tę odbudowę, że jest to obowiązek wszystkim Europejczyków”.

 

ZOBACZ TEŻ: NAJNOWSZY SONDAŻ: TAKICH wyników nikt się nie spodziewał. Wynik PiS SZOKUJE

 

I dodała: „W tej chwili będziemy czekać na sygnał prezydenta Francji. Prezydent Macron zapowiedział, że katedra będzie odbudowana. Na pewno będziemy chcieli się włączać. To nie jest tylko kwestia rządu, ale będą się też włączać ludzie”.

 

 

Źródło: Sputniknews, Tweeter

Fot. Tweeter