INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Hot News Polska

Morawiecki wzburzony. Adwokaci wypowiedzieli się w sprawie ojcostwa ksiądza Tymoteusza Szydło

Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne. Rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością. Dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę. Wierzę, że autorzy tych fake newsów i manipulacji poniosą konsekwencje – napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze. Szkoda tylko, że nie przeszkadzało mu, kiedy ksiądz Tymoteusz Szydło był bezceremonialnie wykorzystywany przez PiS do ocieplania wizerunku poprzedniej premier i całej formacji.

Wpis premiera Morawieckiego wiąże się z dzisiejszym, całkowicie niespodziewanym, oświadczeniem mecenasa Macieja Zaborowskiego, który jest pełnomocnikiem księdza Szydło.

Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło.  W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie – czytamy w oświadczeniu.

Co ciekawe, żadne poważne ani wysokonakładowe medium w Polsce nie podnosiło sprawy ojcostwa ks. Szydło. Temat żył jednak od kilku tygodni w mediach społecznościowych. Sugerowano bowiem, że ks. Szydło odszedł z kościoła ponieważ ma młodą partnerkę, która jest z nim w ciąży. Do tematu odnosili się nie tylko internauci ale także politycy. Jan Vincent Rostowski, minister finansów w rządzie PO, gratulował pani premier i życzył jej wielu wnuków, ale jednocześnie pytał, czy nie przydałoby się trochę edukacji seksualnej.

Wydaje się, że najciekawsze w tym jest to, że walkę z rzekomo fałszywymi informacjami podjął premier, który sam ma dosyć poważne problemy z prawdomównością. Rok temu Polskie Stronnictwo Ludowe uruchomiło licznik kłamstw Mateusza Morawieckiego. I tylko do września 2018 naliczyło ich 87.

Anna Lis