LGBT

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaprosił dziś przedstawicieli stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza, Trans-Fuzji, KPH, Lambdy i Wolontariatu Równości. Został podpisany dokument w sprawie ochrony praw mniejszości seksualnych. To pierwsze takie porozumienie w kraju.

 

W deklaracji o ochronie praw mniejszości seksualnych zawarto między innymi zapis o utworzenie hostelu interwencyjnego dla prześladowanych osób LGBT, udzielenie patronatu Paradzie Równości przez prezydenta miasta, a także monitoring przestępstw motywowanych uprzedzeniami.

 

Ratusz deklaruje też, że jego kluczowym zadaniem będzie prowadzenie edukacji w zakresie praw osób LGBT oraz edukacji antydyskryminacyjnej.

 

Podpisanie karty praw budzi duże kontrowersje w radzie miasta, szczególnie wśród radnych PiS. Przewodnicząca komisji samorządowej i integracji europejskiej Olga Semeiniuk z PiS nalegała, aby ratusz wyjaśnił, czy podpisanie karty jest wymogiem UE. Radni PiS domagają się aby prezydent zajął się na przykład problemami osób niepełnosprawnych. Problemy osób LGBT nie są według nich szczególnie istotne.

 

Źródło: Strajk eu

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: SKANDAL międzynarodowy! Żydzi nadal obrażają Polaków. Szczyt w Jerozolimie odwołany