młodzież

Młodzież  popiera strajk nauczycieli. Demonstracje poparcia dla protestu nauczycielskiego odbyły się już w różnych miastach między innymi w Kielcach. Przyszedł czas na Wrocław.

Wrocławscy uczniowie w najbliższy wtorek, 16 kwietnia też zastrajkują. O godz. 17 pod Urzędem Wojewódzkim odbędzie się demonstracja „Strajk Uczniowski! Wrocław”. Młodzież popiera nauczycieli.

 

ZOBACZ TEŻ: Kompromitacja polskiej policji. Nie potrafią złapać bandytów ale za to się modlą

 

Rząd PiS robi co może aby poniżyć i zdyskredytowć strajkujących nauczycieli. Chwyta się najbardziej żenujących sposobów aby wyprodukować ich negatywny PR. Tymczasem prawo dopuszcza strajkowanie. To jedno z praw demokracji, wyrażać swój sprzeciw wobec miernoty rządzących. Ponadto nauczyciele strajkując cały czas kształtują postawy młodych. Uczą ich demokracji i walki zgodnie z zasadami o własne prawa.

 

Adam Kudyba, jeden z organizatorów i uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr XVI powiedział: „- Wrocławski Strajk Uczniowski to manifestacja poparcia młodzieży dla strajkujących nauczycieli, oraz postulatów, jakie wysuwają oni wobec strony rządowej”.

 

 

Aleksandra Wiśniewska, współorganizatorka strajku, na co dzień ucząca się w XIII LO we Wrocławiu, dodała: „- Chcemy w ten sposób pokazać, że nie stoimy obojętnie wobec ich walki o godną płacę i godne traktowanie.”

 

 

Demonstracji będzie towarzyszyć dodatkowa inicjatywa – możliwość wpisania uwagi do dzienniczka Anny Zalewskiej. Wszystkie wpisy organizatorzy zamierzają zebrać w całość i wysłać minister edukacji.

 

 

Wiśniewska dodała: „- Zawód nauczyciela jest porównywalny do zawodu lekarza. Obie grupy odbywają ważne role w rozwoju naszego życia, a tylko jedna zasłużyła sobie na szacunek. Jesteśmy tutaj, by to zmienić”.

 

 

Demonstracja „Strajk Uczniowski! Wrocław” jest również wydarzeniem na Facebooku.

 

 

Do niedzieli, do godz. 18, udział w niej zadeklarowało ok. 300 osób, zainteresowanych było 1,7 tys.

 

Źródło: Wyborcza Wrocław

Fot. Pixabay