INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

Aktualności

McDonald's będzie miało konkurencję? Na polski rynek wchodzi zupełnie nowa sieć fast foodów. Co mają w menu?

Wychodzi na to, że popularne restauracje typu McDonald’s mogą mieć konkurencję. Kolejna amerykańska sieć fast foodów chce podbić polski rynek gastronomiczny. Producent, który istnieje już od 1969 roku właśnie przybył do naszego kraju, aby zaprezentować Polakom swoje menu.

Zaraz za McDonald’s i Burger Kingiem Wendy’s jest w USA jednym z najpopularniejszych fast foodów. Od lat stara się podbić rynek europejski, z marnymi jak dotąd skutkami. Producent swoich sił próbował już w Holandii, Niemczech, Rosji czy Wielkiej Brytanii, jednak z powodu małej sprzedaży się wycofał. Obecnie nie ma ani jednego oddziału Wendy’s w Europie.

 

Wszystko wskazuje na to, że próbują wybić się na polskim rynku. 25 i 27 lipca trwa akcja, podczas której sieć prezentuje Polakom dania ze swojego menu. W określonych lokalach w Krakowie, a następnie w Warszawie klienci mogli składać zamówienia na hamburgery Dave’s Single Burger oraz JR Frosty.

 

Oferta restauracji nie jest zaskoczeniem. Można w niej znaleźć większość pozycji z typowych lokali fast foodowych: burgery, frytki, dania z kurczakiem, wrapy, sałatki, zimne napoje, desery, zestawy dla dzieci. Hasło przewodnie sieci to: "Naszą receptą jest jakość".

 

Jeśli oferta Wendy’s trafi w polskie gusta z pewnością będziemy mogli się przekonać czy stanowi ono poważną konkurencję i zagrożenie dla najpopularniejszych w Polsce sieci restauracji typu fast food. A może mieliście już okazję spróbować czegoś z ich menu?

radiozet

kd