INNAPOLITYKA.PL

INNAPOLITYKA.PL

komiks
Aktualności Life Style Polska Świat

Legendarny komiks Polaka w niezwykłym wydaniu. Osiągalny nie dla każdego

Legendarny komiks Thorgal, którego autorem jest Polak Grzegorz Rosiński doczekał się niezwykłego, kolekcjonerskiego wydania.

 

„Thorgal” to  belgijski, francuskojęzyczny omiks z gatunku fantasy, stworzony przez Grzegorza Rosińskiego, polskiego rysownika, oraz Jeana Van Hamme, belgijskiego scenarzystę. Rosiński jest autorem ilustracji do tomów 1–36.

 

Głównym bohaterem serii jest Thorgal Aegirsson, który wychowuje się wśród wikingów, nie jest jednak jednym z nich. Thorgal jest bowiem „gwiezdnym dzieckiem” – jego rodzice nie mieszkali na Ziemi – i tylko przez przypadek trafia jako niemowlę do kraju wikingów. Oni też nadają mu imię – posłaniec Thora (Thorgal), boga piorunów i syn Aegira (Aegirsson), władcy wód – ponieważ niemowlę znaleziono na brzegu morza po potężnym sztormie.

 

Agencja LIBERTAGO we współpracy z Galerią Polish ComicArt.pl przygotowują ekskluzywne wydanie pierwszych czterech albumów „Thorgala”. Publikacja będzie liczyć 208 stron w powiększonym formacie 29×36 cm.
Nakład będzie limitowany do 350 egzemplarzy. Każdy z nich zostanie opatrzony numerem seryjnym. Na dołączonej do albumu litografii znajdzie się odręczny podpis Grzegorza Rosińskiego. Twardą okładkę (zaprojektowaną przez Piotra Rosińskiego) będą zdobić złocenia, tłoczenia i lakierowane elementy. Grzbiet zostanie obciągnięty płótnem. Premiera została zaplanowana na 10 kwietnia.
Cena albumu to 499 zł. W przygotowaniu są kolejne.
Źródło: Wikipedia, thorgalverse.blogspot.com