WWF

Portal internetowy BuzzFeed poinformował, że międzynarodowa organizacja World Wild Fund for Nature (WWF) brała udział w torturowaniu i zabijaniu osób podejrzanych o kłusownictwo zagrożonych gatunków zwierząt.

 

Jak się okazuje walka o ochronę zagrożonych gatunków zwierząt w Afryce i Azji wiąże się ze stosowaniem tortur a nawet morderstwami. Do ochrony zagrożonych obszarów i występujących tam gatunków zwierząt wynajmowani są  strażnicy, którzy w brutalny sposób traktują kłusowników i osoby podejrzane o kłusownictwo.

 

Co więcej, w wynajmowaniu tzw „rangersów” udział biorą nie tylko miejscowe władze ale także znana na całym świecie organizacja pozarządowa WWF.

 

Dziennikarze BuzzFeed twierdzą, że mają dowody na współudział WWF w torturach i morderstwach. W niektórych przypadkach WWF ma tuszować sprawy i wpływać na uniewinnianie agresywnych strażników, którzy dopuścili się tortur i zabójstw.

 

WWF znane jest również w Polsce m.in. z akcji zbierania darowizna na ochronę np. rysi czy wilków. Okazuje się, że pieniądze z darowizn dla WWF wykorzystywane są do zakupu uzbrojenia i broni „rangersów” (bambusowych pałek, noży, noktowizorów, dronów a czasami również helikopterów oraz broni).

 

BuzzFeed podaje opisy niektórych zbrodni. Na przykład w Nepalu po zabiciu rzadkiego nosorożca indyjskiego schwytano miejscowego chłopa, którego zamknęli  chacie i przez kilka dni torturowali, m.in. wlewają słoną wodę do ust, nosa i oczu. Po 9 dniach ofiara tortur zmarła a torturowanie  potwierdziła obdukcja lekarska (ofiara miała złamane siedem żeber i krwiste blizny na całym ciele).

 

Aresztowano 3 strażników, których po naciskach WWF uwolniono.

 

W 20017 w Kamerunie strażnicy dzikich zwierząt torturowali 11-letniego chłopca w obecności jego rodziców. Rodzice zgłosili sprawę do WWF ale nigdy nie otrzymali odpowiedzi.

 

WWF nie odpowiedział samemu BuzzFeed na pytania dotyczące tortur.

 

A może żyjemy w czasach, kiedy zbrodnie przeciw przyrodzie wymagają takiego właśnie podejścia?

 

Źródlo: Rzeczposplita

Fot. Wikipedia

ZOBACZ TEŻ: TO NIESAMOWITE zjawisko ZABIJA. Czegoś takiego nie widziałeś